Bill Gates Ebola Virüsünde Plazma Tedavisi için Bağış Yapacak

Bill Gates Ebola İçin 5,7 Milyon $ Bağışlayacağını Açıkladı….

Bill Melinda Gates Vakfı, Gine ve Ebola virüsünden etkilenen öbür Batı Afrika ülkelerinde kullanılması için plazma tedavisi ile deneysel ilaç çalışmaları için ilk etapta 5,7 milyon dolar bağışlayacağını belirtti.

Microsoft Şirketinin kurucusu Bill Gates, Associated Press’e verdiği röportajda, plazmanın Ebola salgınına yakalanan hastaların haricinde gelecekteki bir salgın için de tedbir olacağını ifade etti.

İlaç firmasına belirli miktarda plazma üretimi amacıyla nakit takviyesi yapacaklarını vurgulayan Gates, salgına karşı ilaç yada aşı keşfedilene dek hastalıkla mücadele edecek plazma bulunmasının olumlu sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

Plazma Nakli İle Ebola Tedavisi Mümkün mü?

Hekimler, kanın sıvı kısmı olan ve salgınla mücadele edecek antikorları içeren plazma nakliyle bundan önce bazı Ebola hastalarının iyileştiğini yalnız bu tekniğin gerçekten işe yarayıp yaramadığının araştırılması gerektiğini belirttiler.


-------- Sponsorlu --------

Hekimler, plazma araştırmasının 1 ay içerisinde tamamlanacağını açıkladı. Donörlerin 14 günde 1 plazma bağışı yapabileceği açıklandı.

Ebola Ölümleri

ABD’de tedavisi etkin olan ilk Ebola hastalarından Dr. Kent Brantly’e Afrika’da tedavi ettiği 14 yaşındaki bir hastasından plazma nakledilmiş, Brantly’den de ABD’deki başka Ebola hastalarına plazma nakledilmişti. Şuana kadar onaylamış ilacı ve aşısı olmayan Ebola, çoğunluğu Gine, Liberya ve Sierra Leone’de 5 binden çok kişinin ölümüne sebep oldu.

EBOLA VİRÜSÜ İNGİLİZCE TANITIM VİDEOSU

Ebola virüsü ile mücadele ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…


-------- Sponsorlu --------