Yemekten Sonra Yapılmaması Gerekenler

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yemek yedikten sonra bunları sakın yapmayın!

Uzmanlar sağlıklı yaşam için yemekten sonra bunların yapılmamasını öneriyor. İşte yemekten hemen sonra yapılmaması gerekenler:

Sigara İçmeyin

Yemekten Sonra Sigara İçmek; Yapılan araştırmalara göre, yemek yedikten hemen sonra içilen 1 sigara, 10 sigara içmeyle bir sayılmaktadır.  Bu durum kansere yakalanma riskini artırmaktadır.

Kemeri Gevşetmeyin

Yemekten sonra kemer gevşetmek; Yemeğin hemen ardından kemer gevşetmek bağırsaklarınızın düğümlenmesine sebep olabilmektedir.

Meyve Yemeyin

Yemekten sonra meyve yemek; Yemekten hemen sonra yenilen meyve, midenize hava girmesine neden olur. Bu da sağlığınızı olumsuz etkilemektedir.

Çay İçmeyin

Yemek sonrası çay içmek; Kültürümüzün alışkanlıklarından biri olan yemekten hemen sonra çay içmek sağlığınızı olumsuz etkilemektedir.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Yürüyüş yapmayın

Yemekten sonra yürüyüş yapmak; Yemeğin ardından yürüyüş yapmak yediğiniz yemeğin sindirilmesini zorlaştırır yani yediğiniz yemekten fayda alamazsınız. Bunun için yürüyüşü yemekten bir saat sonra yapmalısınız.

Banyo yapmayın

Banyo Yapmak; Yemekten sonra banyo yapmak kan akışını el ve ayaklara doğru çoğaltır. Bu durum sindirim sisteminize zarar vermektedir.

Uyumayın

Yemekten sonra uyumak; Bu durum sindirim sisteminin çalışmamasına ve mide rahatsızlığına yol açar. Ayrıca kilo almanızı da sağlar.

Bir önceki yazımız olan Egzersiz yapmak kanserden koruyor başlıklı makalemizde düzenli egsersiz, Meme Kanseri ve spor hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir