Tüyleri İncelten ve Zayıflatan Sebze

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tüylerinizi İnceltmek için;

Bakla-Vicia faba

Çok bilinen bu sebze İbn-i Sina’ya göre cilt için çok faydalı be­sinlerden birisi. Sina’ya göre sebzenin kabuğu tüylere yakı şeklinde sürülürse tüyleri inceltme ve zayıflatma etkisine sahip. Bu sebze ay­nı zamanda ciltteki çeşitli problemler için de kullanılabiliyor. Örne­ğin yüzdeki yara ve lekelere uygulanırsa bunları giderdiği gibi cilde parlaklık da veriyor.

Yüzü Parlatan ve Temizleyen Bitki:

Karaağaç, Kavak-Derdar

Fiziksel özellikleri itibarıyla rutubetli bir yapıya sahip olan bu ağacın çiçeğindeki rutubet İbn-i Sina’ya göre yüzü parlatıyor ve te­mizliyor. Şayet bu ağacın taze kabuğu sirkeyle birlikte uygulanırsa görmeyi parlak ve keskin yapıyor. Kabuğu yaralara da iyi gelen bu ağacın yapraklan tazeyken pişirilip yenilebiliyor.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Cildi ve Dişleri Parlatan Bitki:

Lohusa Otu-Zeravent-Aristolochia İndica

Astıma ve iç hastalıklara iyi gelen loğusa otu İbn-i Sina’ya göre aynı zamanda dişleri ve cildi parlatıyor, temizliyor. Sina’nın loğusa otuyla ilgili verdiği detaya göre bu otun müdahrec isimli özel bir çe­şidi rengi saflaştırıyor ve güzelleştiriyor. Lohusa otuyla ilgili diğer detaylar aşağıda ilgili bölümlerde verileceğinden burada bitkiyle ilgili bilgilere son veriyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Online Bazal Metabolizma Hesaplama başlıklı makalemizde aracı, bazal ve formülü hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

1 YORUM

  1. Pingback: Sassy Suyu Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir