Spor Ne Zaman Yapılmalı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Ne zaman spor yapmalıyım?

Spor yapmanın vakti ve nasıl yapılacağı çok önemlidir ve belli kurallara bağlıdır. Spordan fayda sağlanmak isteniyorsa ki bu amaçla yapılmalıdır, o zaman vaktinde yapılmalı ve “orta dereceli spor” uygulanmalıdır.

Spor her istendiği zaman yapılmamalıdır. Sporun yapılması gereken en uygun zaman; yiyeceğin hazmedilmiş olduğu, bağırsaklardan besinlerin fazlasının boşaltılmış olduğu zamandır. Yenen gıdalar mideden geçmiş, karaciğerden süzülmüş ve damarlara ulaşmış olmalıdır.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Bu zaman tam hazmın bittiği zamandır. Kana geçen gıda gereken yerlere ulaşmış, hatta şahısın tekrar acıkmaya başladığı zaman en iyi spor zamanıdır. Böylece spordan gereken fayda görülür ve atılamayan artıklar sporla vücuttan uzaklaştırılır. Bu zamanda yapılan sporda beden hafifler, gerektiği derecede ısınır, organlar kuvvetlenir, yumuşar, yüze bir renk gelir ve iştah açılır. Böylece o şahıs başka hiçbir ilaca gerek kalmadan sağlığım korumuş olur.

Bir önceki yazımız olan Spora başlamak istiyorum başlıklı makalemizde başlamak, başlarım ve İçin hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir