Saç Dökülmesini Azaltmanın Yolları

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Saç dökülmeleri genellikle tükettiğiniz besinlere dayalı olarak yaşanmaktadır. Bunun haricinde saç bakımınız ile ilgili eksiklikler ve kullandığınız şampuanlar büyük ölçüde etkilemektedir.

Saçlarımızı düzenli olarak yıkamadığımız zamanlarda yağlanması kaçınılmaz olacaktır. Yağlanan saçınızı yıkarken fark edeceksiniz ki, saçlarınız ellerinize yapışıp kalacak ve büyük ölçüde dökülecektir. Bu sebeple saç tipinize göre saçınızı gün aşırı yıkayınız ve yıkama sonucunda iyice durulayarak kurutunuz.

Bunun haricinde kullandığınız şampuanı iyice araştırınız. İçerisinde bulunan PH değerini kontrol ediniz. Bitkisel doğal şampuanları kullanmak kesin çözümdür.

Değerli Bilgi Doktoru Okurlarım; Yukarıda bahsettiğim unsurları yerine getirdiğiniz takdirde saçınızın dökülme olasılığı %100 azalacaktır.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Ayrıca yukarıda bahsettiklerim haricinde saçınıza iyi gelecek besinleri aşağıda belirttim. Alternatif olarak bu besinleri de kullanabilirsiniz.

 

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEYECEK BAŞLICA BESİNLER;

Cuzi miktarda  ceviz fındık ve badem tüketebilirsiniz. Faydasını az da olsa gösterecektir.

Havuç, hindi, tavuk, fasülye, deniz ürünleri  ve kabak çekirdeği gibi besinleri tüketmeniz ise büyük fayda sağlayacaktır.

Sağlık dolu günler geçirmeniz dileğiyle… BilgiDoktoru

 

Bir önceki yazımız olan Meyan Kökü Şerbetinin Faydaları Nelelerdir başlıklı makalemizde meyan kökü, Meyan Kökü Coca Cola ve Meyan Kökü Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir