Parfümlendirilmiş İyonik Sıvı ile Terledikçe Güzel Kokmak

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İngiltere’de bilim adamları, terledikçe hoş koku veren bir ‘parfümlendirilmiş iyonik sıvı’ geliştirdiklerini belirtti. Sıvı, ‘mucize parfüm’ olarak nitelendiriliyor.

Bilgi Doktoru – Belfast şehrindeki Queen ‘s Üniversitesinde görevli bir araştırma ekibi terledikçe güzel koku veren bir “parfümlendirilmiş iyonik sıvı” geliştirdiklerini açıkladı. Dr. Nimal Gunaratne başkanlığındaki ekip, bir iyonik sıvı ile parfümün karıştırılması sonucunda bu maddeyi elde ettiklerini belirtti. Madde suya, dolayısıyla tere karşı reaksiyon veriyor ve kullanıcının terledikçe güzel kokmasını sağlıyor.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Kötü Kokulara Çare

Bulunan bu yeni tekniğin vücut kokularının haricinde, ortaya kötü koku yayan doğal felaketlerde de kullanılabileceği ifade ediliyor. Parfümlendirilmiş iyonik sıvının “büyük bir ticari potansiyeli” olduğunun altı çizilirken, başka bilim alanlarında da bu sıvıdan yararlanılabileceği bildiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Melek Otunun Yararları başlıklı makalemizde etkisi, faydası ve kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir