ÖFKE DUYMAK

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Öfke

Öfkelenmek ve kızmak, insan bedenini sevinçten ve diğer ruhsal durumlardan daha çok etkiler. Öfke ve kızgınlık, kanı hemen hare­kete geçirir, sıcaklık verir, bedeni hararetlendirip, vücuttaki hıkları harekete geçirir. Eğer öfkelenmek orta kararda olursa vücut harare­ti yürekten bedenin dışına çıkar ve öfkeden hemen sonra beden kuv­vetlerinde ve beden cevherinde sevinç ve neşe belirir. Özellikle miza­cı serin olanlar aşırı öfkelenmezlerse o öfke nefsin bir hareketidir ve onlar için yararlıdır.

Olumsuz Sonuçları

Aşırı öfke ve kızgınlık kanı kaynatır, safrayı arttırır ve insan ben­zini değiştirir. Önce teni kızdırır sonra sarartır. Çünkü hayati cevher­ler bozulur ve insanın teninde renk kalmaz. Öfke ile kısa zamanda insan içgüdüleri karmaşık duruma girer ve görüntüdeki güzellik bo­zulur. Eğer çok büyük öfke birden bire yürekten koparsa can yürek­ten çıkar ve hemen helak olur yani ölür. Özellikle mizacı ateşli olan­lar için öfkelenmek zararlıdır.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Öfke Nasıl Azaltılır

Öfkenin zararının giderilmesi için kalbe kuvvet verici soğuk şer­betler içilmelidir. Elma şerbeti, sandal şerbeti, gül ve limon şerbeti bu şerbetlere örnektir. Ya da soğuk karakterli cevahir macunu yenmeli ve soğuk ferahlatıcılar içilmelidir. Cevahir macunu da ferahlatıcı ilaç­lardandır. İçinde melisa, sığır dili gibi pek çok bitkisel madde ve ya­kut, inci, mercan gibi mücevherler olan bir ilaçtır.

Kontrolü

Öfkenin yatışması için güldürücü sözler söylenmeli ve sevilen şar­kılar, güzel sesler dinlenmelidir. Sevilen güzel ve sevimli kişilerle otu­rup bunlarla sohbet etmek öfkenin şiddetini giderir.

Bir önceki yazımız olan Online Bazal Metabolizma Hesaplama başlıklı makalemizde aracı, bazal ve formülü hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir