Konsantrasyon-Haplarinin-cocuklara-zararlari

Konsantrasyon Haplarının Çocuklara Zararları

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Son günlerde kullanımları artan konsantrasyon hapları zararlı mı? Doktora danışmadan kullanmak doğru mu? Nerede Satılıyor ve ne işe yarıyor…? Sizler için hazırladığımız yazıda bu sorulara cevap bulacağız…

UZMANLAR UYARIYOR..! Çocukların okullarda, sınavlardan önce kullandıkları dikkat artırıcı ilaçlar kontrolsüz ve bilinçsiz kullanıldığında ölüme kadar varan sonuçlara yol açabiliyor…

Bilgi Doktoru – Sınavlardan önce derslerde başarıyı artırmak isteyen öğrencilerin yeni yöntemi dikkat eksikliği tedavisinde kullanılan konsantrasyon hapları.. Ancak uzmanlara göre hiç sağlıklı bir yöntem değil. Ders başarısı zayıfsa bunun nedenlerini bulmak lazım. Yani çok kestirme bir yol gibi görünüyor ama bu hiç doğru değil.

Kimler Kullanabilir? Hangi Şartlarda Kullanılmalıdır?

Hekim denetiminde alınmayan tüm ilaçların zararlı olabileceğini ve  söyleyerek sözüme başlamak istiyorum. Bu sebeple dikkat ilaçları da hekim denetiminde kullanılmadığı zaman yan etki yapabilecek ilaçlardır. Daha çok çocuklarda (6 yaş üzerindeki) ve ergenlik çağındaki gençlerde görülen dikkat eksikliği – hiperaktivite bozukluğu olan hiperaktif ve kendine zarar verebilecek olan çocuklar da kullanılabiliyor. Ancak öncelikle dikkati değerlendiren testler yapılmalıdır. Öğretmenin verdiği geri bildirimler, anne babanın verdiği bilgiler testlerimiz arasında bulunuyor.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Öğrencilerin derslerinde daha dikkatli olmaları için kullandıkları konsantrasyon hapları sonucu ölüme varan yan etkiler yaratabiliyor. Bu haplar sadece kırmızı reçete ile satılabiliyor. Kalp ritim bozukluğu, yüksek tansiyon ve karaciğer bozukluğu yoksa doktor kontrolünde kullanılabilmektedir.

Ne gibi etkisi var? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Konsantrasyon hapı hafızayı güçlendiriyor, dikkatini artırıyor, daha uzun süre odaklanabilmeyi sağlıyor, neticede konsantrasyon artıyor ancak bu ilaçlar sadece bilinçli ve doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Ayrıca ebeveynler unutmamalıdır ki; çocuklara yarış atı muamelesi yapmamak lazım.

Nerede Satışı Yapılıyor?

Piyasada konsantrasyon artırıcı ilaç olarak Adderall ve Ritalin hapları bulunmaktadır. Genel olarak eczanelerde satılmaktadır. Ancak bilgi doktoru olarak kesinlikle doktorunuza danışmadan ve gerekli testleri yapmadan bu ilaçları kullanmayınız.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Acı Biber Epilepsi (Sara) Hastalarına Zararlı başlıklı makalemizde epilepsi, kırmızı acı biber ve Mustafa Nazıroğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir