Kızılcık Suyu Şerbeti Faydaları ve Yapılışı

Kalp hastalığını, diyabeti ve felç olma riskini azaltan içeceği Amerika Tarım Bakanlığı açıkladı! O içecek KIZILCIK SUYU ŞERBETİ…

Bilgi Doktoru – ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda kızılcık suyunun tüketimi kalp hastalığı riskini azalttığı bulgusuna ulaşıldı. Yapılan araştırmada 56 katılımcıyı gün içinde 2 bardak kızılcık suyu içirildi ve kan basıncı, kan şekeri ve kan lipitleri ölçümleri yapıldı. Yapılan uygulamanın sonucunda kızılcık suyu içirilen katılımcıların tüm değerleri normal çıktı.

Peki bu kadar faydalı Kızılcık Suyu  Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
* 1 kilogram Kızılcık
* 2 buçuk lire su
* 1 buçuk su bardağı şeker


-------- Sponsorlu İçerik --------

Kızılcık Suyu Hazırlanışı
1 kilogram kızılcık yıkanıp tencereye alınır. Üzerine 2 buçuk litre sıcak su ilave edilir. Kaynamaya başladıktan sonra 15 dakika daha bekletilip altı kapatılır. Ardından bir süzgeç yardımıyla veya tülbentle süzün. Süzüldükten sonra 1 buçuk su bardağı şekeri ilave edin ve karıştırın. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına koyarak soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra tüketebilirsiniz. Afiyet ve şifa olsun.

--------Sponsorlu İçerik--------

3 YORUM

  1. kemals

    Fotodakiler kızılcık deil, cranberry yani piyasada yaban mersini diye satılan, glikoz ile tatlandırılmış, kuru yemişin taze hali. Tatsızdır. Amerikada bataklık bölgelerde yetişir ve çok alanda kullanılır. Faydalıdır.
    Araştırma sanırım onun üzerine. Bizim bildiimiz kızılcıkla alakalı deil. Kızılcık, zeytin çekirdei gibi çekirdee sahip, buruk tatta bir meyvedir.
    TDK buna bi isim bulmalı, karışıklık olmasın..