Kefirin Faydaları Nelerdir

Kefirin Tüketmenin Yararları

Kafkaslar’ın gençlik şifresi, uzun ve sağlıklı hayat iksiri olarak bilinen kefir, kış mevsiminde düşen bağışıklık sisteminin de bir numaralı koruyucusudur.

Yapısındaki probiyotikler yani “dost bakteriler” vasıtası ile bedenin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardım eden kefir, sütün kefir taneleriyle mayalandırılması neticesi elde ediliyor.

Doğal bileşiminde bulunan fosfor, potasyum, sodyum, klor, magnezyum gibi mineraller, A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, folik asit gibi vitaminler ile esansiyel amino asitler ile dengeli beslenmede ciddi rol alan kefir, bağışıklık sisteminin yanı sıra sindirim sistemini de güçlendirmeyi sağlıyor.

Kefirin Tansiyona Etkisi

• İçerdiği protein ve kalsiyum vasıtası ile kilo denetimine de yardım eden kefir, diyetteki yağların emilimini destekleyerek kolestrolü kontrol altında tutmayı sağlıyor.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

• Yiyeceklerle alınan zehirli maddelerin vücuttan çıkarılmasına ve kabızlık, ishal ve bağırsak tahrişleri gibi hastalıkların ortadan kalkmasına destek oluyor.

• Ayrıca aşırı kan basıncının düşmesine ve kalsiyumun bağırsaklardan emilimini çoğaltarak osteoporoz ihtimalinin azalmasına katkı sağlıyor.

Her yaşta ve günün her vaktinde tüketebilen kefir; içine meyve veya meyve suyu katılarak tercih edilebileceği gibi yoğurt, peynir, puding ve tatlılarda da tüketilebiliyor.

Kefirin Yararları ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir