Kansere Karşı Zeytinyağı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (6 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Zeytinyağının kanser hücrelerini Yok Etmesi

Fareler üstünde yapılan deney, zeytinyağının bir yararını daha meydana çıkardı. Buna göre, zeytinyağındaki oleokantal maddesi kanser hücresini 1 saatten daha kısa zaman içinde yok edebiliyor.

Amerikalı bilim adamları, zeytinyağında bulunan oleokantal maddesinin kanserle savaşmada oldukça etkili olduğunu tespit ettiler.

New York Hunter Üniversitesi’nde fareler üstünde yapılan araştırmada, zeytinyağına acımsı tat veren bu antioksidan maddenin kanser hücrelerinin içerisine girerek “hücrenin midesi” olarak tanımlanan lizozomları, yani kanseri 1 saatten kısa sürede yok edebileceğini kanıtladı.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Maddenin prostat, meme ve pankreas kanserleri üstünde etkili olduğunu dile getiren bilim adamları, kanserle savaşmak için 90 kilo ağırlığındaki bir insanın en az 2,25 litre zeytinyağı tüketmesi gerektiğini örnek olarak verdi.

Oleokantalın her gün tüketilirse etkili olabileceğini vurgulayan araştırmacılardan Paul Breslin, sonuçların netlik kazanması için hayvanlar ve insanlar üstünde daha çok çalışmaya yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Araştırmanın sonuçları, Fransız “Science et Avenir” isimli yabancı bir dergide yayımlandı.

Bir önceki yazımız olan Migrene Ekinezya Çayı başlıklı makalemizde bitkisel, Bitkisi ve çay hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

3 YORUM

  1. Mehtap Şanlı

    Zeytinyağı başlı başlı şifa kaynağı zaten hocam. tek kanser değil. pek çok hastalığa karşı faydalı.

  2. Pingback: Sosyal Destek ve Sevgi ile Kanser Tedavisi » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Siyah Sarımsak Fiyatı, Faydaları ve Nerede Satılır » Bilgi Doktoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir