Kansere Bifosfonat İçeren İlaç Umudu

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kansere Hastalığına Yeni Bir Çare göründü..

Kemik erimesinin tedavisinde kullanılan bir takım ilaçların meme, akciğer ve kolon kanseriyle mücadelede de etkili olduğu tespit edildi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Mount Sinai Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr Mone Zaidi ile ekibinin kobaylar ve insan hücreleri üstünde yaptığı çalışmalarda, kemik erimesinin tedavisinde kullanılan bifosfonat içeren ilaçların kanser hücrelerinin çoğalmasını hızlandıran bir takım proteinlerin (HER) üremesini önlediği anlaşıldı.

Araştırmacılar neticelerin farklı araştırma ve çalışmalarla netleştirilmesi ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin onay vermesi durumunda HER ile bağlantısı olan kanserlerin tedavisinde belirtilen ilaçların kullanılabileceğini açıkladı.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Araştırmanın neticeleri “PNAS” isimli yabancı bir dergide yayımlandı.

Kanser Hastalığı ve tedavi yöntemleri ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerliBilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Satılan O ZEHİRLİ Ayakkabılar başlıklı makalemizde ayakkabı, ayakkabılar ve ayırt hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir