İncir ve Faydaları

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Şifa Deposu İncir

Kur’an-ı Kerim’de de ismi geçen meyve yenildiğinde, vücuda yerleştirilmiş bir zararlı madde avcısı haline geliyor. Zararlı maddelerin vücudun derinliklerine girmiş olması dahi bu meyvenin etkisini engelleyemiyor; zararlı maddeler bulundukları yerlerden çekiliyor ve süratle eritiliyor.

Mıknatıs Özelliği Olan Gıdalar

İbni Sina, bu özelliğe firavun incirinin sahip olduğunu zikretse de aynı özelliklerin bütün incir türlerinde bulunduğunu varsayabiliriz. Sina’ya göre bazı sebze ve meyvelerde mıknatıs yani ‘çekme’ özelliği bulunuyor.

İncirin Çekim Gücü

Derinlerdeki zararlı maddelerin etkisiz hale getirilmesi de bu sayede oluyor. Bal sadece yüksek çekim gücüne sahip olduğu halde incirin hem yüksek çekim hem de çözüp parçalama özellikleri bulunuyor.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

İncir – Badem – Ceviz

Ayrıca incir, Sina’ya göre bütün meyvelerden daha besleyici; hele de ceviz ve bademle birlikte yenirse besleyiciliği daha da artıyor. İncirin sağlığa faydalan saymakla bitmese de en önemli faydaları arasında şunlar sayılabilir:

Ciltteki ben ve siğillere iyi gelmesi,

Kuru ve sulu yaralar üzerine tatbik edilebilmesi,

Sara’ya iyi gelmesi,

Boğaz sertliğine ve bronşlardaki sertliğe iyi gelmesi,

Karaciğer ve dalaktaki tıkanıklıkları gidermesi,

Böbrek ve mesaneye iyi gelmesi.

Bir önceki yazımız olan Öksürük ve Bağışıklık için Siyah Turp ve Bal Nasıl Hazırlanır başlıklı makalemizde ahmet, bağışıklık ve bal hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir