Guzel-Gorunen-Kalcalar

Güzel Görünen Kalçalara Nasıl Sahip Olabilirim?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kalçalar özellikle kadınlarımızın güzel görünmesine önem verdikleri bir bölge fakat güzel görünen bir kalçaya sahip olmak için neler yapılması gerektiğini bir çoğumuz bilmiyoruz.

Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için güzel bir kalçaya nasıl sahip olabileceğinizi yazdık.Bu hareketleri bıkmadan 3 hafta boyunca tekrarlayın farkı gözle görülür hissedeceksiniz.

İlk olarak otur ve kalk yapıyoruz.

Ayaklarınızı omuz hizasında açarak, sırtınız dik tutup ayakta durun. Kollarınızı yere paralel bir şekilde tutarak öne doğru uzatın. Bu pozisyonda; sırtınız düz, kollar önde yere oturur gibi eğilin ve yeniden ayağa kalkın. Bu harekette özellikle dikkat etmeniz gereken şey yere tam oturmamanız ve sırtını dik olmasıdır. Eğer bel ve boyun rahatsızlığınız varsa bu hareketi bir duvara dayanarak da yapabilirsiniz. Bu hareketi 15 kez ard arda tekrarlayın.

 

İkinci hareketimiz sallanma hareketi

Öncelikle yere yüzüstü yatın. Kollarınızı ileri doğru uzatıp, kafanızla karşıya bakın. Sonrasında sağ elinizle sol bacağınızı çapraz olarak havaya kaldırın.Bundan sonra sol el ve sağ bacağınızı havaya kaldırın. Bu yaptığınız hareketi düzenli bir şekilde nefes alıp vererek ve karşıya bakarak devam ettirin. 20 kez tekrar edin.
Bu hareketi tamamladıktan sonra kollarınızı bedeninizin iki yanına alın. Çeneniz yere paralel olacak biçimde uzanın. İlk önce sağ bacağınızı havaya kaldırıp indirerek 20 kez yeniden yapın. Daha sonrasında sol bacağınızı kaldırın ve hareketi tamamladıktan sonra ellerinizle ayak bileklerinizi tutun ve ileri bakarak bedeninizi sallayın.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

 

Üçüncü ve son hareketimizde ise bacaklarımızı havaya kaldırıyoruz.

Öncelikle yere sırt üstü uzanalım. Bacaklarınızı 45 derecelik bir açıyla havaya kaldıralım ve ellerinizi de bacaklarınıza paralel olacak biçimde havaya kaldırın. Bu pozisyonda ayaklarınızı bir aşağı bir yukarı hareket ettirin.

Ellerinizle yukarıya uzanır gibi yapın, boynunuzun yerde olmasına dikkat edelim. Hareketi yaparken düzgün olarak nefes almayı unutmayın ve bu hareketide 20 kez tekrarlayıp egzersizimizi bitiriyoruz.

Konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçları Çok Sık Yıkamanın Zararları Nelerdir ? başlıklı makalemizde Dökülür mü, Her gün ve Hergün hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

1 YORUM

  1. Pingback: Ultherapy Yöntemi 10 Yaş Gençleşme » Bilgi Doktoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir