Evdeki Havayı Temizleyen Bitkiler

Bulunduğu ortamdaki havayı temizleyen bitki türleri

Bitki beslemeyi kuşkusuz hepimiz severiz. Hem gözümüzü gönlümüzü açıyor hem de emek verdiğimiz bir şeyin büyümesini gözlemlemek olabildiğince zevkli bir durum. Sizler değerli bilgi doktoru okurlarımız için yaşadığınız ortamdaki havayı temizleyen bitkileri araştırarak hazırladık.

Aloe vera

Kısa köklü ve etli yapraklı olan aloe vera çiçeği, yüzlerce senedir alternatif tıpçılar tarafından kullanılmaktadır. Aloe vera jelinin iyi gelmediği problem hemen hemen yok denecek kadar azdır. Bilhassa hafif yanıklar ve yaralara iyi geldiği belirtiliyor. Tek yararı da bu değil. Aloe vera bulunduğu yerdeki atmosferi – havayı temizliyor. Çok az miktardaki su ile bakabileceğiniz aloe verayı ofiste ya da evinizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.


-------- Sponsorlu İçerik --------

aloe-vera-bitkisi

aloe-vera-bitkisi

Sarmaşık

Sarmaşığı genellikle bahçelerde ya da binaların haricinde görmeye alışkınız. Fakat kapalı mekanlarda da yetiştirmek mümkün. Sürekli yeşil kalan sarmaşık bulunduğu ortamın havasını temizleyen bir bitki türüdür.

havayi-temizleyen-sarmasik

havayi-temizleyen-sarmasik

Yelken çiçeği

Yelken çiçekleri çok fazla ışık ile su istemeyen beslemesi olabildiğince basit çiçeklerdir. NASA tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre yelken çiçekleri bulunduğu yerdeki benzen, formaldehit ve amonyağı temizlemektedir.


-------- Sponsorlu İçerik --------

yelken-cicegi

yelken-cicegi

Patos sarmaşık

Sürekli yeşil kalan bir diğer bitki olan patos sarmaşık benzen, formaldehit ile ksilen gibi kimyasal bileşikleri temizliyor.

patos-sarmasik

patos-sarmasik

Kurdele çiçeği

Kurdele çiçekleri pek fazla bakım istemeyen bitki çeşitlerindendir. NASA’ya göre yaşadıkları mekanı tolüen, formaldehit ile ksilen gibi kimyasal bileşiklerden arındıran bu bitkiyi hem evlerinizde hem de iş yerinizde rahatlıkla besleyebilirsiniz.

kurdele-cicegi

kurdele-cicegi

--------Sponsorlu İçerik--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir