Erkek Doğurganlığını Artıran Besinler Nelerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bu makalemde Bilgi Doktoru okurlarıma Erkek Doğurganlığının Artırılmasında Sebze ve Meyvelerin etkisini anlatacağım.

Erkek Doğurganlığında Sebze ve Meyvelerin Rolü;

Dünyadan birçok bilim adamının katıldığı ABD merkezli bir çalışmada erkek doğurganlığı ile ilgili çok önemli veriler tespit edildi.

Sarı ve turuncu renkteki meyve-sebzelerin erkeklerde doğurganlığı artırdığını, en etkili olanının ise havuç olduğu vurgulandı.

Bilim adamları, havuca renk veren karotenoid adlı maddenin sperm kalitesini diğer sebze ve meyvelerden daha fazla artırdığını belirtti. Buna ek olarak, bilim adamları havuçta bulunan antioksidan türevlerin hücre zarlarına ve DNA’yı tahrip edebilen serbest radikalleri de etkisiz hale getirdiğini vurguladı.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Bu araştırmaya katılan 200 genç erkekten çeşitli meyve ve sebzeleri yemesi istendi. Sarı ve turuncu renkli yiyeceklerin spermleri daha güçlü hale getirdiği, domates gibi kırmızıların ise spermlerdeki anormallikleri azalttığı görüldü. Ancak havucun normal spermin hareket gücünü yüzde 8-10 artırdığı ve erkeklerin baba olma şansını yükselttiği anlaşıldı.

Araştırmanın sonuçları “Fertility and Sterility” isimli dergide yayımlandı.

 

Bir önceki yazımız olan Sertleşme Sorunu ve İktidarsızlık İçin Keçiboynuzu başlıklı makalemizde Erkeklerin, erkekte Sertleşme Sorunu ve İktidarsızlık İçin Keçiboynuzu hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

1 YORUM

  1. Pingback: Plastik Pet Şişeler Kısır Yapıyor » Bilgi Doktoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir