Çörek Otu Yağının Böbreklere Faydası ve Kullanımı

Böbreklere Çörek Otu Yağı İyi gelir mi?

Doktor Ömer Coşkun, çörek otu yağını bütün böbrek yetmezliği sorunu yaşayan kişilere önererek, “Diyalize bağlı şekilde yaşamını sürdüren hastalar soğuk pres tekniğiyle elde edilen çörek otu yağını eksik etmemeli” diyerek tavsiyelerde bulundu.

Böbrek yetmezliğinin, böbreklerin çalışmasının yavaşlaması ya da durmasına bağlı şekilde kanda bulunan su, tuz ve diğer minerallerin dengesinin bozulması olarak dile getiren Dr. Coşkun; “Böbrek yetmezliği belirtileri içerisinde, tuvaletinizi yaparken çok az idrar gelmesi ya da hiç gelmemesi, bacak ile ayaklarda ödem oluşması ilk sıralarda geliyor” dedi.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Soğuk Pres ile Çörek Otu Yağı Faydaları

Ayrıca Dr. Coşkun; “Böbrek yetmezliği bir sonraki aşamaya geçtiğinde nefes darlığı ile güçsüzlükler görülür. Bu noktada ayaklar ve bacaklar başta olmak üzere vücut genelinde şişlik oluşmaktadır. Diyaliz tedavisi esnasında kanınız bir kan damarından çekilir ve kandaki zehirli maddeleri süzen ve ‘suni böbrek’ ismi de verilen sentetik bir filtreden geçirilir. Diyalize bağlı şekilde yaşayan kişiler soğuk pres yöntemiyle elde edilen çörek otu yağını eksik etmemeli” dedi.

Çörek otu yağını bütün böbrek yetmezliği olan hastalarına öneren Dr. Ömer Coşkun, “Kullandığınız ilaçlarla bereber destek anlamında çörek otu yağını kullanabilirsiniz. İçerisindeki ‘Timokinon’ isimli uçucu yağ sayesinde böbreğin dolaşımını ve çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır

Günde 2 çay kaşığı sabah ve akşam aç karnına tüketildiğinde muhteşem biçimde etkisini gösteriyor. Bütün diyaliz hastaları ya da diyalize bağlı olmayan kişilerde çörek otu yağını gönül rahatlığıyla kullanabilir. Bu uygulamaya en az 1 ay devam edildiği takdirde hasta kendisinde değişiklikleri ve faydasını fark edecektir” cümlelerini kullandı.

--------Sponsorlu İçerikler--------

1 YORUM

  1. ibrahim

    ÖNEMLİ DUYURU…. ARKADAŞLAR SAF KATKISIZ YÜZDE YÜZ ORGANİK SOĞUK SIKIM ÇÖREKOTU YAĞI- ZEYTİN YAĞI- KANTARON YAĞI- VE DAHA ONLARCA YAĞ ÇEŞİTLERİ VE BUNLARIN BAZI HASTALIKLARDA KULLANMAK İÇİN VAZGEÇİLMEZ KARIŞIMI İÇİN SAF ŞEKERSİZ BAL- HEM PETEK HEM SÜZME- SİNİ SATIYORUM UYGUN FİYATA…. İSTEYENLER VERECEĞİM NUMARADAN ULAŞABİLİRLER.İLETİŞİM: 0532 172 15 66

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir