Çayın Osteoporoz yani Kemik Kaybı – Zayıflamasına Faydası

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Japonya’da bilim insanlarının yaptığı açıklamalara göre siyah çayın içerisinde bulunan antioksidantlar bilhassa ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflaması engelliyor.

Kemik Kaybı ve Zayıflaması yani Osteoporoz Hastalığına Çay içmenin Faydaları

Osteoporoz ismi verilen ve yaşı ilerlemiş kişilede görülen kemik kaybı ve zayıflaması olarak adlandırılan hastalığa karşı siyah çay içmenin yararlı olduğu söylendi. Osaka Üniversitesi’nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından koordine edilen çalışmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas isimli enzimi yok etmesi sonucu kemiklerin dokusunun güçlü kaldığı belirlendi.

Japon bilim insanlarının açıklamasına göre fark edilebilir bir gelişme oluşabilmesi için 60 kilo olan bir yetişkinin kemik dokusunu kuvvetlendirmek için 3 gün içerisinde 60 fincan çay içmesi gerekiyor.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

tavsan-kani-cay-nasil-olur

Ayrıca Çay içmek bizi kola – gazoz vb gibi zararlı gazlı içeçekleri içmemizin önüne geçiyor. Yani çay olmasa belki akşam evimizde televizyon izlerken kola içmek zorunda kalacaktık. Zaten Türk insanı için artık bir adet – gelenek durumuna gelmiş.

Bir önceki yazımız olan Yemekten Sonra Meyve ve Çay Zararlı mı başlıklı makalemizde 2 saat, ardından ve çay hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir