Bebeklerin Hıçkırması Normal mi?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bilindiği üzere hıçkırık bebeklerde çok fazla görülmektedir. Çoğu anne bunun büyük bir sorun olduğunu, bebeğe zarar verebileceğini düşünmektedir.

Bebeklerin hıçkırma durumuyla alakalı bilinmesi gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurları için paylaştık.

 

Bebekte Hıçkırma Nasıl Meydana Geliyor

Hıçkırıklar bebeklerin akciğerleri altında bulunan ve solunuma yardım eden büyük kasın kasılması sonucu ortaya çıkar. Bazı bebekler anne karnında bile hıçkırmaktadır. Beslenme sonrası ve gaz çıkartırken daha fazla görülürler.

 

Bebeğin Hıçkırması Zararlı mı?

Hıçkırık bebeklerde çok yaygındır ve herhangi bir hastalık belirtisi değildirler. Bebeğinize herhangi bir zarar da vermezler yalnız bazı durumlarda huysuzlanmasına ve ağlamasına yol açabilirler. Bazen, bebeğinizi beslemeniz ya da bir miktar su vermeniz hıçkırıkları azaltabilir.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

– Ancak merak etmeyin, eninde sonunda kesinlikle geçecektir.

Yeni bir anneyseniz bebeğinizde neyin normal ya da neyin anormal olduğu konusu ile ilgili tam bir fikir sahibi olmayabilirsiniz. Ne zaman hekime başvurmanız gerektiğini kestiremeyebilirsiniz.

 

Hıçkırma konusuyla alakalı bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ağlayan Bebekler İçin Ne Yapmak Gerekir? başlıklı makalemizde Ağlaması, Ağlayan Bebeği Susturmak ve Ağlayan Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir