Ayak Nasırı için Bitkisel Kür

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Ayak Nasırına Bitkisel Kür

Yanlış ayakkabı seçimi, uzun süre ayakta durmak, dinlenmeye vakit ayırmamak gibi alışkanlıklar ayaklarımızda nasır oluşmasına sebep olmaktadır. Peki, bu nasırlardan kurtulmanın yöntemi var mıdır?

Nasırlar ayak tabanlarında, topuklarda ve parmaklarda fazlaca görülürler. Yüzeysel olanları nispeten daha az acı verse de içe veya dışa bir piramit biçiminde büyüyen bu doku bozuklukları yaşamımızı çekilmez hale getirebilir.

Ayaklardaki Nasırı Geçren Bitkisel Kür Nasıl Yapılır

Bir miktar meyankökünü blendırdan geçirin, içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ilave edin ve ikisini bir arada hamur yapın. Nasırlı yerlerinizi bu hamurla gece uyumadan önce acı vermeyecek derecede sertçe ovun. Bu şekilde 3 – 5 gün devam edin. Olumlu sonuçlar alacağınızı umuyorum. Sağlıcakla Kalın.

Nasırların tedavisinde beslenme tekniklerinin çok etkisi olmamakla beraber dolaşımı bozacak ve tansiyonu artıracak besin alınmaması, vitamin ve minerallerin ihmal edilmeyerek bol sebze ve meyve yenilmesi tavsiye edilir.

Ayakkabı İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Ayaklar her gün yıkanarak talk pudrası sürülmelidir.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Dar ayakkabılar ve yüksek topuklar ayak basınçlarına yol açarak nasır oluşmasını sağlar.

Doğru çorap tercihi de önemlidir. Pamuklu ve fazla sıkmayan çoraplar giyilmeli ve bu çoraplar her gün değiştirilmelidr.

Ayaklar yıkanırken bir ponza taşı veya ayak törpüsü ile temizlenirse nasırların gelişme durumu oldukça azalır. Ponza ve törpü uygulamasının ardından antiseptik bir madde ile ayak yıkanmalıdır.

Ayakların yıkanmasının ardından krem sürülerek nemlendirilmesi de tavsiye edilir.

Çıplak ayakla kuma yürümek ponza gibi etki bırakır ve ölü derilerin dökülmesini sağlar.

Nasırların en önemli sebebi yukarıda da belirttğimiz gibi basınçtır. Nasır oluşmasını engellemek için 2 çift ayakkabı edinilmeli ve bu ayakkabılar her gün değiştirilmeli. 2 gün üst üste aynı ayakkabıyı giymek pek çok ayak problemine yol açar.

Ayak tabanınızda nasır çıkmaması için sert tabanlı ayakkabılar tercih etmeyi ve bu tarz ayakkabılarımız varsa yumuşak astarlarla destekleyin.

 

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç Kombu Çayı Tarifi başlıklı makalemizde ender saraç, kombu çayı ve kombu mantarı hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

1 YORUM

  1. Pingback: Menopozu Geciktiren Yiyecekler ve Bitkiler » Bilgi Doktoru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir