Avokado Meyvesi İle Kolay Hamilelik

Avokado Meyvesi İle Kolay Hamilelik

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bol bol avokado meyvesi ve doğal zeytinyağı yemek, çocuk sahibi olma şansını 3 kata kadar artırıyor.

Bilgi Doktoru – ABD’de 147 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre, tüp bebek tedavisi gören kadınların bolca avokado ile gerçek zeytinyağı yemesi çocuk sahibi olma şanslarını yaklaşık 3 kat artırıyor.

Bilimsel araştırmanın sonuçları yayınlandı

Bilimsel gerçek Harvard Tıp Fakültesi Massachusette General Hastanesi Üreme Merkezi’nde tedavi gören 147 kadın üzerinde yapılan araştırmayla ortaya çıktı. Bilimsel sonuçlar, İstanbul’da yapılan ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) Avrupa Üreme Derneği Toplantısı’nda 150 ülkeden 10 binin üzerindeki katılımcıyla paylaşıldı.

Akdeniz diyeti yaparak çocuk sahibi ol

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, diyetteki yağlarla tüp bebek tedavisini ilişkilendiren ilk çalışma hakkındaki şu bilgileri paylaştı:


-------- Sponsorlu İçerikler --------

“Akdeniz diyetinin parçası olarak tüketeceğiniz bazı gıdalardaki yağlar, tüp bebek tedavisi gören kadınlarda başarıyı 3 kata kadar arttırabilir.

Çocuk sahibi olma oranları 3-4 kat fazla

Zeytinyağı, fındık ve tohum yağı gibi tekli doymamış yağları içeren diyetlerin, anne olma bakımından, farklı yağ çeşidini içeren diyetlere göre daha yararlı olduğu tespit edilmiştir. Bu yağları bol miktarda tüketenlerin tüp bebek tedavisi ardından çocuk sahibi olma oranları, az miktarda tüketenlere göre 3 – 4 kat daha fazladır.

Bir önceki yazımız olan Portakal Kabuğu Tozu Faydaları ve Kullanım Alanları başlıklı makalemizde Kabuğu, portakal ve tozu hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir