Auralı Migren Tedavisi Nasıl Olmalıdır

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Auralı Migren migren hastalığının bir türü olarak bilinmektedir.Bu yazımızda Auralı migrenle ilgili merak ettiklerinizi siz değerli Bilgi Doktoru okurları için araştırdık.

 

Migren öncesinde ya da sırasında ortaya çıkan yüz ya da ellerde karıncalanma hissi, gözlerde ışık çakmaları, kör noktalar gibi bir takım etkilerin migren ağrısına eşlik etmesi haline auralı migren adı verilmektedir. Tıpkı Aurasız migrende ki gibi auralı migrende tedavi edilir ve tedavi ilaçlar ile bazı öz-bakım tedavi programlarına müracaat edilir.

 

Auralı Migrenin Belirtileri Nelerdir?

Auralı migrenin etkileri ise migren öncesinde mide bulantısı, yoğun baş ağrısı hissetme ve ışık ve ses duyarlılığıdır.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Bu imarelerin yanında auralı migrende görme ve duyusal zorlukları da yaşanmaktadır. Auralı migrenin belirtileri, migren ağrısından aşağı yukarı 1 saat önce başlar.

 

Auralı Migren Kimlerde Görülür

Auralı migren en az 1 saat kadar da devam eden şikayetleri 50 yaş altındaki kişilerde daha fazla görülür. Yaşı 50’nin üzerinde olan hastalarda ise baş ağrıları görülür veya hiç baş ağrısı olmaz.

 

Konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi sizde değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ? başlıklı makalemizde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır ?, Ayak İçin Bakım ve Ayak Sağlığımız neden önemlidir? hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir