Aşırı Antibiyotik Kullanmak Organlarımıza Zarar Verebilir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi Oy Verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 1,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Günümüzde antibiyotik kullanımı oldukça fazladır. Bir çok mekanda, bir çok kişinin elinin altında antibiyotik ilaçlar bulunmaktadır. Başımız ağrıdığında, dişimiz ağrıdığında, boğazımız acıdığında derhal antibiyotik ilaçlara sarılıyoruz. Halbuki bu uygulama çok .zararlı olup Bilgi Doktoru okurlarına bu uygulamadan kaçınmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Antibiyotikler iltihap öldürücü özellikleri vardır be özellik ile vücudunuzdaki mikroplar dışarı atılır. Fakat sürekli antibiyotik kullanımı sonucunda bedenimize ciddi ölçüde zarar veririz. Hatta bir süre sonunda vücut o antibiyotiklere bağışıklık kazanacak ve gerçekten ihtiyaç duyduğumuzda etkisini göstermeyecektir.

Özellikle Kış Aylarında Antibiyotik Kullanımı Artmaktadır

Antibiyotikler özellikle Kışın yüksek oranda kullanılırlar. Hasta olduğumuz zamanlarda antibiyotik kullanmak yerine doğal bitkisel besinler ve uygulamalar yapabiliriz. Mesela boğazımız acıdığında bal, ıhlamur, nane limon gibi faydalı besinler tüketebiliriz.

“BOL BOL C VİTAMİNİ ALIN”

Limon, greyfurt, portakal gibi C vitamini bol besinleri tüketmeye gayret gösterin. Zaten bu şekilde sağlıklı beslendiğiniz taktirde antibiyotiklere ihtiyaç bile kalmayacaktır. Ayrıca Uyku ve yemek düzeni bozuklukları da insan vücudunun bağışıklık sistemini etkilediğini ve hastalıklara yakalanmak için zemin hazırlar. Spor yaparak ve bol bol C vitaminleri alarak hastalığa yakalanma riskinizi minimuma indirebilirsiniz.


-------- Sponsorlu İçerikler --------

 

GEREKSİZ ANTİBİYOTİK ZARARLI

Üst solunum yolu enfeksiyonları en fazla girip ve nezle ile kendini göstermektedir. Aslında bu iki hastalık birbirinden farklıdır. İkisinin de tedavisinde çoğu zaman antibiyotik kullanımına gerek yoktur.  Öncelikle bu tip bir hastalığa yakalandığımızda istirahat ederek dinlenmemiz gerekmektedir. Bu tip hastalığa yakalananlar genellikle kendi başlarına antibiyotik kullanma kararı alırlar. Bu çok yanlış bir uygulamadır. Antibiyotik ancak bir hekim kontrolünde tüketilmelidir. Çünkü gereksiz antibiyotik kullanımı böbreklerinize ciddi sorunlar yaratabilir.

Değerli Bilgi Doktoru Okurlarım, siz siz olun, nezle grip gibi sürekli yakalandığımız hastalıklarla karşılaştığınızda ilk iş olarak C vitamini tüketimi ve istirahat yöntemini kullanınız. Sağlıcakla Kalınız….

Bir önceki yazımız olan Tiroidit Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde hakkinda bilgi, Hashimoto ve Hashimoto tiroiditi hakkında bilgiler verilmektedir.

--------Sponsorlu İçerikler--------

2 YORUM

  1. Pingback: Bal Kapsülü – Kapsül Bal | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Yeni Teixobactin Antibiyotik İlaç –

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir